Uppfödare – från norr till söder

Norra

Kennel For Use’s
Ägare: Lotta Daher
E-post: 4use@bredband.net
Ort: Smedjebacken
Hemsida: www.4use.eu
Telefon: 070-2327543

Kennel Fröken Fräkens
Ägare: Anne Karlsson
E-post: frokenfrakens@hotmail.com
Ort: Piteå
Hemsida: frokenfrakens.webs.com
Telefon: 0911-68566 / 070-2396559

Stockholm

Kennel Honeyfarm
Ägare: Isabella Asp
E-post: isabella.asp@telia.com
Ort: Tullinge
Hemsida:  www.honeyfarm.se
Telefon: 08-7782870, 070-2666538

Kennel Krislahedens
Ägare: Yvonne Skarfors
E-post: yvonne.skarfors@hotmail.se
Ort: Strängnäs
Hemsida:
Telefon: 0152-15716 / 0709-756484

Kennel Radagast
Ägare: Berit Burmeister-Lindgren & Thomas Lindgren
E-post: parsonrussell@telia.com
Ort: Almunge
Hemsida: www.parsonrussell.se
Telefon: 0174-23053; 073-1581989

Kennel Sequidilla’s
Ägare: Susanne Sjöberg Fogelström & Joakim Sjöberg
E-post: susanne.fogelstrom5765@gmail.com; joakim-sjoberg@hotmail.com
Ort: Tumba
Hemsida: sequidilla.dinstudio.se
Telefon: Susanne 070-8658379; Joakim 070-7470351

Kennel Tocanias
Ägare: Anne-Charlotte Steen
E-post: anma512@hotmail.com
Ort: Tyresö, Stockholm
Hemsida: www.tocanias.se
Telefon: 0709-609913

Mellersta

Kennel Faniloharoos
Ägare: Lotta Andersson & Niclas Klingfeldt
E-post: lotta_andersson7@hotmail.com
Ort: Nyköping
Hemsida: www.faniloharoos.se
Telefon: 0704171405

Kennel Tinchens
Ägare: Eva Düringer
E-post:
Ort: Vreta Kloster
Hemsida: www.tinchens.se
Telefon: 013-63540 / 070-6354017

Västra

Kennel Leida’s Russells
Ägare: Cilla Bergman Larsson
E-post: larsson.cilla@telia.com
Ort: Broddetorp
Hemsida: www.leidasrussells.se
Telefon: 0500-491429 / 070-6091907

Södra

Kennel Beachrunner’s
Ägare: Anja & Stefan Månström
E-post: beachrunners@gmail.com
Ort: Borrby, Österlen
Hemsida: www.beachrunners.se
Telefon:0414-31238 / 070-4838550

Kennel Danscans
Ägare: Lene Nordström
E-post: saleboda1461@gmail.com
Ort: Holmsjö, Blekinge
Hemsida: www.danscans.se
Telefon:0455-97208 / 0730-791407

Kennel Parsonalities
Ägare: Anette Fritzon
E-post: anette@parsonalities.com
Ort: Staffanstorp
Hemsida: www.parsonalities.com
Telefon: 046-258079 / 0708-131866

Åter till Avel & Hälsa >>>

Uppfödare från A till Ö>>
Valpar och omplaceringar>>

Uppfödarna på denna lista är medlemmar i Svenska Parson Russell Terrier Klubben och Svenska Kennelklubben (FCI)

Uppfödare som vill komma med på listan kontaktar kassor@parsonklubben.se