Uppfödare – från norr till söder

Norra

Björtomtas Kennel
Ägare: Anna Persson
E-post: anna_persson72@hotmail.com
Ort: Rengsjö
Telefon: 070-3188558

Dracoulinnes Kennel
Ägare: Monica Karlsson
E-post: monica.karlsson@modernadjurforsakringar.se
Ort: Sundsvall
Telefon: 076-111 21 73

Kennel Fröken Fräkens
Ägare: Anne Karlsson
E-post: frokenfrakens@hotmail.com
Ort: Piteå
Hemsida: frokenfrakens.webs.com
Telefon: 0911-68566 / 070-2396559

Stockholm

Kennel Honeyfarm
Ägare: Isabella Asp
E-post: isabella.asp@telia.com
Ort: Tullinge
Hemsida:  www.honeyfarm.se
Telefon: 08-7782870, 070-2666538

Kennel Radagast
Ägare: Berit Burmeister-Lindgren & Thomas Lindgren
E-post: parsonrussell@telia.com
Ort: Almunge
Hemsida: www.parsonrussell.se
Telefon: 0174-23053; 073-1581989

Kennel Sequidilla’s
Ägare: Susanne Sjöberg Fogelström & Joakim Sjöberg
E-post: susanne.fogelstrom5765@gmail.com; joakim-sjoberg@hotmail.com
Ort: Tumba
Hemsida: sequidilla.dinstudio.se
Telefon: Susanne 070-8658379; Joakim 070-7470351

Själhundars kennel
Ägare: Lena Mårtenson Tingstam & Jesper Mårtenson
E-post: kennel@sjalhundars.se, lena@sjalhundars.se
Ort: Spånga
Hemsida: https://www.sjalhundars.se
Telefon: 070-5385389

Mellersta

Kennel Tinchens
Ägare: Eva Düringer
E-post:
Ort: Vreta Kloster
Hemsida: www.tinchens.se
Telefon: 013-63540 / 070-6354017

Västra

Kennel Good Girl
Ägare: Anna Käll
E-post: anna@goodgirl.se
Ort: Sparsör
Hemsida: parsonrussell.goodgirl.se
Telefon: 033/10 15 03

Kennel Leida’s Russells
Ägare: Cilla Bergman Larsson
E-post: larsson.cilla@telia.com
Ort: Broddetorp
Hemsida: www.leidasrussells.se
Telefon: 0500-491429 / 070-6091907

Södra

Kennel Beachrunner’s
Ägare: Anja & Stefan Månström
E-post: beachrunners@gmail.com
Ort: Borrby, Österlen
Hemsida: www.beachrunners.se
Telefon:0414-31238 / 070-4838550

Kennel Parsonalities
Ägare: Anette Fritzon
E-post: anette@parsonalities.com
Ort: Staffanstorp
Hemsida: www.parsonalities.com
Telefon: 046-258079 / 0708-131866

Åter till Avel & Hälsa >>>

Uppfödare från A till Ö>>
Valpar och omplaceringar>>

Uppfödarna på denna lista är medlemmar i Svenska Parson Russell Terrier Klubben och Svenska Kennelklubben (FCI)

Uppfödare som vill komma med på listan kontaktar kassor@parsonklubben.se